Group 4 project

Klasa maturalna 4E zaprezentowała dziś młodszym klasom IB i pre-IB efekty swojej współpracy w ramach przedmiotów Grupy 4 w postaci prezentacji.

Prezentacja poświęcona była tematowi Światła z punktu widzenia chemii, biologii, fizyki, informatyki i nauk środowiskowych.

Warsztaty kulinarne

Klasa młodsza IB wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Pracowni Smaku w Katowicach.
Pod okiem doświadczonego szefa kuchni, przygotowali wspólnie kilka smacznych dań z kuchni azjatyckiej. Kilkugodzinne warsztaty były szansą na poznanie swoich ukrytych talentów oraz na nauczenie się nowych technik filetowania łososia, lepienia pierożków, przygotowywania farszu, smażenia w głębokim oleju. Była to też świetna okazja na integrację zespołu klasowego.

NASI UCZNIOWIE STYPENDYSCI

W czwartek 29 października nasi byli uczniowie programu IB Diploma, którzy wyjechali rok temu na stypendia do Wielkiej Brytanii, podzielili się ze swoimi doświadczeniami z uczniami klasy pre IB, aby przybliżyć im zasady starania o dwuletnie stypendia oraz zachęcić do wysłania swojej aplikacji. Dziękujemy Martynie, Oli i Alanowi za odwiedziny i ciekawą prezentację.

Stypendium w Stanach Zjednoczonych

Już od ponad 50 lat na świecie i od 11 lat w Polsce licealiści mogą wyjechać w trakcie nauki do znamienitych, prywatnych szkół średnich w USA. Przedstawiciel ASSIST Polska, pani J. Martyni przedstawiła ofertę rocznego stypendium w USA uczniom klasy pre- IB.

Organizacja ASSIST poszukuje zdolnych, ciekawych młodych ludzi, którym oferuje roczne stypendium w klasie 11-tej (przedostatniej) w prywatnych, amerykańskich liceach tzw. independent, non-profit high schools. 

Na przestrzeni lat 5656 osób z całego świata, w tym 48 osób z Polski (z Krakowa, Trójmiasta, Warszawy, Katowic, Zielonej Góry, Kielc, Szczecina) skorzystały z tej niezwykłej możliwości, wzbogacając swoje życie o wielka przygodę. W tym jedna uczennica naszego liceum !!!

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani nadarzająca się możliwością otrzymania stypendium wartego ok. 50-70 tys $, serdecznie zapraszamy na stronę www.assistscholars.org.

Wizyta absolwentki IB

18 października absolwentka IB oraz studentka chemii na Oxford University Maya R Jones odwiedziła naszych uczniów IB oraz pre- IB z prezentacjami na temat radzenia sobie ze stresem, zarządzania czasem, organizacji nauki w programie IB i innymi cennymi wskazówkami.