Spotkanie absolwentów

W dniu 21.12 odbyło się spotkanie absolwentów IB. Miło było nam gościć Was w progach szkoły, dziękujemy za liczne przybycie i liczymy na powtórkę za rok!

Reklamy

Warsztaty z robotami w WST

13 grudnia wybrani uczniowie z klas 1a, 2a i 3a wzięli udział w warsztatach z robotyki. Warsztaty odbywały się w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, a zadaniem uczniów było zbudowanie robota z klocków LEGO Mindstorms, a następnie oprogramowanie go do wykonywania określonych zadań. Wszyscy uczniowie doskonale wywiązali się z zadania, a finałem warsztatów były walki zbudowanych robotów.

Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny COY14

W piątek 30.11 klasa 1a wzięła udział w młodzieżowym szczycie klimatycznym COY14 (Conference of Youth). Wydarzenie towarzyszy szczytowi klimatycznemu COP24 zaczynającemu się 3 grudnia. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w anglojęzycznych wykładach i warsztatach na temat ocieplenia klimatu, odnawialnych źródeł energii, zmian klimatycznych w świetle prawa międzynarodowego, wykorzystana tradycyjnej wiedzy ekologicznej do śledzenia zmian klimatycznych.

Dziękujemy bardzo naszej absolwentce Katarzynie Smętek za umożliwienie naszym uczniom udziału w tej międzynarodowej konferencji.

Roadmap for Information Technology.

W dniu 23 listopada grupy informatyczne klas 2c, 3c, 2a i 3a wzięły udział w prelekcji pana Jacka Szymczyka z Politechniki Sląskiej pt. „Roadmap for Information Technology: History and Future” na temat perspektyw rozwoju technologii informacyjnej poprzedzonej szkicem historycznym rozwoju informatyki. W części historycznej nie zabrakło wzmianek o dokonaniach polskich naukowców i o polskich wynalazkach. Uczniowie usłyszeli cenne rady na temat najbardziej rozwojowych i przyszłościowych kierunków studiów oraz perspektyw zawodowych dla absolwentów wydziałów informatyki.

Co należy wiedzieć o klimacie?

Uczniowie grup geograficznych klas 2a i 3a wzięli dziś udział w bardzo ciekawych warsztatach dotyczących zmian klimatu pt. „Co należy wiedzieć o klimacie?”, organizowanych przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych (IETU) w Katowicach. Celem warsztatów było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z ochroną klimatu i zmianami klimatycznymi oraz adaptacją do zmian klimatu w mieście, którym poświęcony będzie kolejny Szczyt Klimatyczny ONZ – Konferencja COP24. Po warsztatach uczniowie zwiedzili stację Państwowego Monitoringu Środowiska.

Fullbright students in Mickiewicz

W środę 21 listopada, na zaproszenie p. Koordynator IB DP, dwie stypendystki amerykańskiego Programu Fullbrighta – Victoria i Sophie odwiedziły nasza szkołę i spotkały się z uczniami klasy IB oraz pre-IB. W czasie spotkania poruszono wiele tematów interesujących naszych uczniów. Mieszkanki Chicago i Pittsburga opowiedziały nam zarówno o amerykańskich obchodach Thanksgiving, popularności dni Black Friday i Cyber Monday w kulturze masowej , jak i o różnicach kulturowych miedzy Polską i USA, spostrzeżeniach na temat życia w Polsce z punktu widzenia obcokrajowca. Druga część spotkania poświęcona była możliwościom wyjazdu na studia do Stanów Zjednoczonych w ramach rożnych programów i współpracy organizacji rządowych naszych państw.

Śląskie Asy 2018

W dniu dzisiejszym podczas Gali Śląskie Asy 2018 na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego nasza szkoła otrzymała dyplom za zajęcie 1 miejsca w rankingu szkół zgłaszających najzdolniejszych uczniów w województwie śląskim. Nagrodzeni indywidualnymi dyplomami i upominkami zostali laureaci olimpiad i konkursów – uczniowie z klasy 3a (IB) : Ewa Biernat, Gabriela Grodecka, Tomasz Gola, Weronika Orska, Marek Urynowicz, Natalia Kowalik i Aleksandra Zawadzka.

Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do startu w kolejnych olimpiadach w tym roku.