Śląskie Asy 2018

W dniu dzisiejszym podczas Gali Śląskie Asy 2018 na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego nasza szkoła otrzymała dyplom za zajęcie 1 miejsca w rankingu szkół zgłaszających najzdolniejszych uczniów w województwie śląskim. Nagrodzeni indywidualnymi dyplomami i upominkami zostali laureaci olimpiad i konkursów – uczniowie z klasy 3a (IB) : Ewa Biernat, Gabriela Grodecka, Tomasz Gola, Weronika Orska, Marek Urynowicz, Natalia Kowalik i Aleksandra Zawadzka.

Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do startu w kolejnych olimpiadach w tym roku.

 

Reklamy

Dyplomy International Baccalaureate

Do szkoły dostarczone zostały w ostatnich dniach dyplomy International Baccalaureate naszych tegorocznych Absolwentów.

Przypomnijmy, że w tym roku aż 10 osób z klasy z Maturą Międzynarodową uzyskało wynik powyżej 40 pkt, w tym jedna osoba osiągnęła rewelacyjny wynik 44 pkt!

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór dyplomów do sekretariatu szkoły.

 

Katowice Model United Nations

W dniach 11- 13 stycznia odbyła się trzecia edycja Katowice Model United Nations czyli KATMUN, w trakcie której młodzież z całej Polski i kilkunastu krajów  dyskutuje na temat gorących tematów współczesnego świata wcielając się w role delegatów reprezentujących kilkadziesiąt państw z całego świata. Wydarzenie było ogromnym sukcesem i zyskało uznanie wśród  uczestników.  Uczniowie kolejnego rocznika IB już zaczynają przygotowania kolejnej edycji KATMUNa w 2019 roku.

 

Aplikacja na studia za granicą

Dobiegł końca długi i skomplikowany proces aplikacyjny na wyższe uczelnie za granicą. W październiku uczniowie naszej szkoły z klas 3a, 3d i 3e aplikowali na uczelnie amerykańskie oraz uniwersytety medyczne w Wielkiej Brytanii. Kandydaci przeszli pozytywnie rozmowy kwalifikacyjne, a dwoje spośród nich dostało ofertę studiów na Oxford University!

Do 15 stycznia można było ubiegać się o przyjęcie na pozostałe kierunki studiów. Największym zainteresowaniem cieszyły się politologia, business, prawo międzynarodowe, filologia oraz nauki ścisłe. Tegoroczni maturzyści dostali już propozycje podjęcia studiów we Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Chinach.

Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i trzymamy kciuki za pozostałe osoby, czekające wciąż na swoje oferty.

Duże podziękowania należą się nauczycielom, którzy nadzorują cały proces aplikacyjny – dołączając stosowne referencje dla każdego z kandydatów lub pełniąc funkcje School Counsellor.

II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie – Discover Canada 2018

Z przyjemnością informujemy, że do drugiego etapu konkursu Discover Canada 2018  zakwalifikowały się następujące osoby:

  • z klasy 3a: Maja Lach
  • z klasy 2a:  Aleksandra Zawadzka
  • z klasy 1a: Julia Matuszczyk, Piotr Górka, Patryk Ciałon, Michalina Gałuszka oraz Aleksandra Rębisz, Zuzanna Wróbel, Jakub Wrona i Victoria Rzymełka

GRATULUJEMY !

Drugi etap odbędzie się na Wydziale Filologii Angielskiej w dniu 27 lutego 2018 r. Życzymy powodzenia!

Literatura a kulinaria

W dniu 28.09 grupa Polish A HL przygotowała dla klasy preIB smakowitą lekcję literatury.
Uczniowie mogli degustować różnorodne potrawy z różnych stron świata związane z lekturami omawianymi na zajęciach HL-a. Degustacja związana była z konkursem – skąd pochodzą prezentowane potrawy.
Wszyscy dobrze się bawili, więc nie pozostaje nic innego jak do prezentowanych zdjęć dopisać SMACZNEGO.

Ewa Bieganowska-Lipman
Maja Lach (zdjęcia)

Absolwentka IB na Oxfordzie!

Z ogromną radością informujemy, że Olga Duda – tegoroczna absolwentka klasy IB Diploma Programme uzyskała z Matury Międzynarodowej wyśmienity wynik 44 pkt, dzięki czemu od września będzie studiować chemię na Oxford University, UK.
Tak wysoki wynik uzyskuje tylko 0,26 % uczniów w IB w skali całego świata.
Serdecznie gratulujemy !!!

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w tym roku aż siedmiu absolwentów klasy IB z Matura Międzynarodową (3a) uzyskało wynik 40 pkt i więcej. Są to Olga Duda (44pkt), Teresa Łukawska (41pkt), Gustaw Szelka (41pkt), Karolina Szafranek (41 pkt), Michał Juras (40 pkt), Marta Krawczyk (40 pkt) i Katarzyna Lizończyk (40 pkt).
Wrota wszystkich uczelni w kraju i na świecie stoją przed nimi otworem.